Bieganie Buty do biegania

Adidas Ultra Boost – propozycja dla biegacza

Niemiecka firma założona w 1924 roku przez braci Dasslerów posiada w swojej ofercie sporo modeli stworzonych z myślą o miłośnikach biegania. Jednym z tych modeli jest Adidas Ultra Boost, który na rynku pojawił się w 2015 roku. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Piękne i użyteczne

Choć mówi się, że wygląd to nie wszystko, w przypadku modelu Adidas Utra Boost trudno nie wspomnieć o wyglądzie. Buty prezentują się naprawdę świetnie i prezentują klasyczne wzornictwo, w którym można się zakochać. Mimo że różne są gusta design tego modelu powinien znaleźć wielu zwolenników wśród biegaczy, którzy nie lubią jaskrawych kolorów i futurystycznego wyglądu obuwia. Boosty są zaprojektowane w taki sposób, że z pełnym powodzeniem mogą służyć również jako buty codziennego użytku, służąc jako uzupełnienie ciekawych stylizacji o charakterze streetwearowym.

Cholewka modelu Ultra Boost została wykonana z materiału Primeknit, który składa się z siateczki o bardzo gęstym splocie. Po włożeniu stopy do buta siatka rozszerza się, dzięki czemu zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla stopy, idealnie otaczając ją. Dzięki temu buty są dopasowane do stopy biegacza, co w przypadku tej dyscypliny sportowej ma ogromne znaczenie. Warto pamiętać, że podczas biegania buty nie mogą w żaden sposób przeszkadzać w biegu. Takie właśnie są Boosty, gwarantujące komfort treningu. Primeknit oprócz ogromu zalet ma również wady, o których należy wspomnieć. Otóż materiał ten charakteryzuje się również tym, że bardzo przyciąga kurz. Nie jest to jednak wada, która dyskwalifikuje Boosty w kategorii butów biegowych, a jedynie ciekawostka potwierdzająca tezę, że ideałów nie ma, nawet jeśli chodzi o rynek butów do biegania.

W tym modelu warto zwrócić uwagę na podeszwę, która została wykonana z białej pianki Boost i wygląda jak typowa podeszwa wykonana z tego tworzywa. Najciekawszy jest jednak fakt, że tutaj zastosowano o 20% więcej pianki niż w dotychczasowych modelach. Przed ścieraniem piankę chroni warstwa czarnej gumy.

Adidas Ultra Boost to model piękny i użyteczny. Minimalistyczny design, łączący klasyczną konstrukcję ze stonowanymi kolorami oraz zastosowane technologie sprawiają, że buty te mogą przypaść do gustu niejednemu biegaczowi.

fot. http://www.nicekicks.com/check-out-the-adidas-ultra-boost-chocolate-sample/

Oceń wpis

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *