nike zoom terra kiger
Bieganie Buty do biegania

Buty do biegania – Nike Zoom Terra Kiger

Marka posiada w swojej ofercie wiele modeli butów biegowych. Jednym z nich jest Nike Zoom Terra Kiger. Przyjrzyjmy się im trochę bliżej i sprawdźmy, czy są to dobre .

Profesjonalne buty trialowe

Już na samym wstępie można stwierdzić, że Nike Zoom Terra Kiger to obuwie przeznaczone do biegania naturalnego w terenie. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim mała waga i niski profil. Dzięki temu podczas biegu czuje się lekkość i dobry kontakt z podłożem. Już na pierwszy rzut oka daje się zauważyć podejście projektantów podobne do tego, które towarzyszyło całej serii Nike Free, w której również kluczowe były dynamika ruchu i lekkość buta.
Zgodnie z zapewnieniem producenta but waży zaledwie 240 g, dzięki czemu idealnie nadaje się do biegania, ponieważ nie przeszkadza w uprawianiu tej dyscypliny sportowej, a trzeba nadmienić, że jest to cecha istotna. Cholewka przypomina nieco skarpetę, jest lekka i elastyczna, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do stopy. Projektanci oregońskiego koncernu zastosowali ciekawe rozwiązanie w kwestii języka, który przyszyto na stałe z jednej strony do buta, co minimalizuje ryzyko wpadania do środka piachu, kamyczków i innych niepożądanych elementów.

Buty Nike Zoom Terra Kiger nie są zwyczajnym obuwiem biegowym, ponieważ są to buty trialowe, a zastosowane w nich technologie i materiały sprawiają, że model naprawdę dobrze się sprawdzi nawet w trudnych warunkach. W butach tych można biegać po piachu, błocie czy terenie trawiastym.

System amortyzacji Nikke Zoom Air

Model został wyposażony w system amortyzacji Nikke Zoom Air, czyli znaną wśród biegaczy poduszkę gazową. Amortyzacja sprawdza się bardzo dobrze, co idzie odczuć w czasie biegania po twardszych nawierzchniach.

Jeśli szukasz profesjonalnego obuwia trialowego, które pozwoli ci biegać po różnych nawierzchniach i w miejscach o różnym ukształtowaniu powierzchni, to Nike Zoom Terra Kiger powinien spełnić twoje oczekiwania. Model posiada wszystko, czego można wymagać od butów trialowych. Dobrze trzyma się stopy, jest wygodne i gwarantuje odpowiedni poziom amortyzacji. Ponadto nowoczesny design i mnogość dostępnych wersji kolorystycznych sprawiają, że zarówno panowie, jak i przedstawicielki płci pięknej mogą znaleźć idealną parę dla siebie, która będzie towarzyszem i pomocnikiem podczas trudnych i wyczerpujących treningów biegowych.

fot. https://frenchfuel.fr/2014/04/test-nike-zoom-terra-kiger/

Buty do biegania – Nike Zoom Terra Kiger
5 (100%) 2 votes

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *