Bieganie Buty do biegania

Puma Faas 1000, czyli komfort dla biegacza

Puma Faas to seria obuwia do biegania, w których podeszwie producent umieścił sporych rozmiarów poduszkę powietrzną, dzięki czemu buty z tej linii mogą być użytkowane również przez cięższych użytkowników. Jednym z modeli dla nieco więcej ważących biegaczy jest Puma Faas 1000.

Amortyzacja i stabilizacja dla każdego

Choć na pierwszy rzut oka buty Puma Faas 1000 mogą wydawać się nieco toporne jak na obuwie biegowe, to warto zaznaczyć, że są one lekkie i posiadają najlepszą amortyzację z całej rodziny Faas. Po włożeniu ich na stopę od razu daje zauważyć się miękkie wnętrze, które przyjemnie otula stopę. Sprawia to, że model ten aż chce mi się mieć na nogach, żeby poczuć ten komfort i stabilizację. Ponadto zastosowanie miękkiej wyściółka minimalizuje ryzyko powstania nieprzyjemnych obtarć na skórze, które nierzadko stanowią bolączkę biegaczy trenujących w nieodpowiednim obuwiu.

Podeszwa modelu Puma Faas 1000 jest gruba i stanowi połączenie technologii FastFoamLite (pięta) oraz FastFoam+ (śródstopie, przednia część stopy), co gwarantuje najwyższy poziom amortyzacji i znakomitą stabilizację.
Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę w tym modelu, jest dość zaawansowany system wiązania, który sprawia, że w tych butach sznurówki można zawiązać mocniej, ale bez utraty komfortu. Odpowiedzialna jest za to technologia EverFit Lace System, będąca specjalnymi wzmocnieniami wykonanymi z gumy. To rozwiązanie doceni z pewnością każdy biegacz, ponieważ dzięki temu stopy zyskują dodatkową stabilizację w czasie treningu.

W butach Puma Faas 1000 na pochwałę zasługuje również dbałość o odpowiednią cyrkulację powietrza. Buty zapewniają dobrą oddychalność, a jednocześnie są tak szczelne, że nawet deszcz im nie straszny.

Puma Faas 1000 sprawdzają się na różnych rodzajach nawierzchni, co z pewnością zadowoli biegaczy, którzy lubią biegać w lesie, jak i po betonowych ścieżkach czy chodnikach. Dzięki solidnemu systemowi amortyzacji, za którą odpowiedzialna jest duża poduszka powietrzna, buty idealnie nadają się dla osób posiadających dodatkowe kilogramy i poprzez biegowy chcą zacząć odchudzanie. Jest to po prostu dobre obuwie dla osób, które szukają butów zapewniających wysoki poziom amortyzacji i stabilizacji.

Puma Faas 1000, czyli komfort dla biegacza
5 (100%) 1 vote

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *