Buty do biegania Ostatni wpis

Nike Flyknit Racer – idealne buty do biegania latem

Marki butów sportowych od lat rywalizują ze sobą o palmę pierwszeństwa w kategorii Najlepsze . Na przestrzeni wieków powstało mnóstwo modeli biegówek, jednak tylko nieliczne z nich można nazwać innowacyjnymi czy przełomowymi. Jeśli jednak taki się pojawia, to z miejsca jest skazany na ogromny sukces. Nie mamy wątpliwości, że jest tak w przypadku modelu Flyknit Racer. Dziś trochę więcej o najnowszym nabytku w rodzinie Nike Running!

Flyknit – przełomowe dopasowanie

O tym, że Nike wspiera biegaczy, wie chyba każdy, kto zna aplikację Nike Running czy chociażby interesuje się wydarzeniem Nike Free Run, które marka organizuje w większych miastach. Największego wsparcia firma dostarcza jednak amatorom biegania na polu tworzenia innowacyjnych butów, które mają zapewnić coraz to lepszą efektywność, bezpieczeństwo i komfort. Połączenie wszystkich tych cech, które dodatkowo ubrano w naprawdę przepiękny design nazywa się Nike Flyknit Racer i właśnie wchodzi do sprzedaży w kolejnych wersjach kolorystycznych. Warto więc w tym miejscu zatrzymać się na chwilę i opowiedzieć o jego funkcjonalności. A przede wszystkim o… samym materiale Flyknit.

Z pewnością każdy, kto lubi buty sportowe, kojarzy nowoczesne tkaniny, które wyglądają, jakby były dziergane na drutach, a które coraz częściej zdobią cholewki sneakerów. Zdobią to za mało powiedziane, bo ich zaletą nie jest wyłącznie dobry wygląd, a przynajmniej nie w głównej mierze. W przypadku Nike, materiał Flyknit powstał w wyniku czteroletniej pracy nad projektem rewolucyjnie dopasowanej do stopy skarpety buta, która miałaby otulać nasze kończyny niczym druga skóra. Co ciekawe materiał ten powstał ze względu na liczne prośby klientów, którzy marzyli o czymś takim do biegania. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Przędza Flyknit to połączenie:

-idealnego dopasowania do stopy,

-ponadprzeciętnej przewiewności i odprowadzania nadmiaru wilgoci na zewnątrz,

-świetnego designu.

Nie dziwi więc, że buty Nike Flyknit Racer od razu zyskały ogromne zainteresowanie biegaczy.

Co z amortyzacją?

Jak wiadomo jednak sama cholewka nie wystarczy, by buty były dobre do biegania. Musi wystąpić również drugi, niezwykle istotny czynnik, jakim jest świetnie zamortyzowana podeszwa. Tej także nie zabrakło w projekcie Nike Flyknit Racer. Opiera się ona na poduszce powietrznej Air Zoom w przedniej części buta oraz na ultra lekkiej i sprężystej piance Phylon, którą umieszczono w podeszwie środkowej. Dzięki temu każdy krok biegacza w Nike Flyknit Racer jest odpowiednio zabezpieczony i uelastyczniony!

Co poza tym?

Na tym nie koniec innowacji w Nike Flyknit Racer. Zapewne pojawiło się u ciebie pytanie o stabilność stopy w tak delikatnej i miękkiej cholewce. O tym również pomyśleli konstruktorzy oregońskiego koncernu i zastosowali słynny system nici wspierających Flywire, który sprawia, że cholewka trzyma stopę miękko, ale stabilnie. Nie zabrakło także przyczepnego bieżnika na podeszwie, który sprawia, że możesz rozwijać zawrotne prędkości, trzymając się przez cały swój bieg podłoża w najbardziej optymalnym stopniu!

Idealne buty do biegania to podstawa, jeśli traktujesz ten sport poważnie i chcesz uniknąć groźnych kontuzji. Warto więc zainwestować w obuwie, które naprawdę spełnia swoje funkcje. Nike Flyknit Racer to na pewno świetny wybór, szczególnie na lato!

Oceń wpis

Podeślij swoim znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *